Logo e-Fatura

Logo e-Fatura

Daha Hızlı, Daha Ucuz İşlemler için Logo e-Fatura

Logo e-Fatura çözümleri, kağıt kullanımının sona ermesiyle sağlanan maliyet avantajına ek olarak çevre dostu bir uygulama da sunuyor. Faturaların elektronik ortama geçmesiyle birlikte işletmelerde kâğıt kullanımı azaltılıyor ve her yıl yüz binlerce ağacın kesilmesi önleniyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen e-Fatura çözümleri, faturaların dolaşımının dijital ortamda güvenle ve hızla gerçekleşmesini sağlıyor. Logo e-Fatura çözümleriyle faturalarını dijital ortama taşıyan işletmeler ödeme ve tahsilat süreçlerinde hız ve verimlilik artışı elde ediyor. Ayrıca kağıt faturaların basımı, gönderimi ve saklanması gibi işlemlerden kaynaklanan maliyetler de ortadan kalkıyor.

e-Fatura Nasıl Çalışır?

Sistemde iki ana unsur bulunuyor:

Logo Go3 e-Fatura

Gönderici birim: İlk adımda e-Fatura'yı oluşturur, imzalar veya mali mühür ile onaylar, saklar ve merkez sisteme iletir. Daha sonra merkez sistemden gelen yanıtı alır, imzalar veya mali mühür doğrulaması yaparak saklar.

Posta Birimi: e-Fatura'yı alan mükellef ile ilgili birimdir. Merkezden gelen e-Fatura'yı alır, imza veya mali mühür doğrulaması yapar, fatura ve sistem yanıtı, faturayı aldıktan sonra posta kutusu birimi tarafından üretilir, imzalar veya mali mühür ile onaylanır, saklanır ve merkeze iletilir.

e-Fatura uygulaması, sistem üzerinde önceden tanımlanmış olan kullanıcıların belirlenen standartlara uygun elektronik belgeleri, gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlayan mesajlaşma alt yapısını oluşturmaktadır.

Logo e-Fatura uygulaması kullanarak hazırladığınız faturalarınızı yazdırma işlemine gerek duymadan e-Fatura oluşturma işlemi ile hazırlayabilir. Firmalar, eğer isterlerse GİB tarafından özel entegrasyon izni almış olan entegratör bir firma ile anlaşma yapabilirler. Logo e-Fatura uygulaması entegratör firmanın sistemi ile koordine olarak çalışabilmektedir. Özel entegratör, anlaşma yaptığı mükellefler için güvenli kullanıcı hesapları açarak yönetir ve bu mükelleflerin faturalarını GİB sistemi üzerinden alıcıya yönlendirir.

Logo e-Fatura uygulamasından yararlanan kullanıcılar sistemde kayıtlı kullanıcılara e-Fatura gönderebilir, e-Fatura alabilir, gönderilen veya alınan e-Faturalarını bilgisayarlarına indirerek elektronik ortamda muhafaza ve istendiğinde ibraz edebilirler.

Özel entegratör olarak neden eLogo'yu tercih etmeliyim?

1. Sürekli yenilenen ve gelişen altyapı
eBelge'lerinizi, kaybolma riski olmadan 3 farklı veri merkezinde yedeklenerek saklanır.

2. Tüm ERP ve sektörel yazılımlara entegre yapı
Tüm ERP ve sektör yazılımlara entegre yapısı sayesinde operasyonel kolaylık sağlar ve hata payını azaltır.

3. Geniş ürün gamı
Sektörünüzün ihtiyaçlarına özel geniş ürün seçenekleri sunar.

4. Avantajlı ücretlendirme yapısı
eLogo kontörlerinin süre sınırı bulunmaz, kontörleri dilediğiniz süre içerisinde kullanabilirsiniz.

Logo e-Fatura Modülü ile İş Operasyonlarını Kolaylaştırın

Sürekli gelişen modern iş ortamında, mevzuata uymak ve finansal işlemleri verimli bir şekilde yönetmek çok önemlidir. İşletmelerin bunu başarmasına yardımcı olabilecek temel bileşenlerden biri, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılım çözümleri alanında lider sağlayıcı olan Logo'nun sunduğu e-Fatura modülüdür.

Genellikle e-Faturalama olarak adlandırılan elektronik faturalama, faturalama sürecinin dijitalleştirilmesidir. Geleneksel kağıt bazlı faturaları elektronik olarak oluşturulan faturalarla değiştirir. Bu değişim, idari maliyetlerin azalması, doğruluğun artması ve finansal işlemlerde verimliliğin artması gibi çok sayıda avantaj getiriyor.

e-Fatura Nedir?

Elektronik faturanın kısaltması olan e-fatura, ticari işlemlerde kullanılan geleneksel kağıt faturanın dijital versiyonudur. Basılı ve postayla gönderilen kağıt faturaların aksine, e-faturalar işletmeler arasında veya bir işletme ile müşterileri arasında elektronik olarak oluşturulur ve iletilir. Genellikle sağlanan ürün veya hizmetlerle ilgili ayrıntılar, bunların miktarları, fiyatları ve ödeme koşulları gibi kağıt faturalarla aynı temel bilgileri içerirler. E-faturalar, kağıt muadillerine göre daha hızlı işlem süreleri, daha az hata riski, maliyet tasarrufu ve kağıt kullanımını azaltarak geliştirilmiş çevresel sürdürülebilirlik gibi çeşitli avantajlar sunar. Ek olarak, e-faturalar genellikle muhasebe ve finans yazılımlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşerek kayıt tutma ve finansal yönetimi daha verimli ve doğru hale getirir. İşletmeler dijital dönüşümü benimsemeye devam ettikçe e-fatura, finansal süreçleri kolaylaştırmak ve iş operasyonlarını geliştirmek için önemli bir araç haline geldi

Logo Go3 e-Fatura Modülü

E-Fatura modülleri, ERP yazılımlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmış olup her ölçekteki işletme için kapsamlı bir çözüm sunar.

Mevzuata Uyum: Yerel ve uluslararası e-Faturalama düzenlemelerine uyumlu kalmak karmaşık olabilir. Logo'nun e-Fatura modülü, e-Faturalama standartlarına ve düzenlemelerine uyum sağlayarak bu süreci basitleştirir.

Verimli Fatura Üretimi: Logo e-Fatura ile fatura oluşturmak artık çok kolay. Sistem, XML ve PDF dahil olmak üzere çeşitli formatlarda elektronik faturaların kolayca oluşturulmasına olanak tanırken aynı zamanda markanıza uygun özelleştirme seçenekleri de sunar.

Logo e-Fatura Özellikleri

Logo eFatura muhasebe süreçlerine önemli ölçüde hız kazandırmanın yanı sıra, elektronik ortamda kesilmiş ve arşivlenmiş faturalara da kolayca ulaşma imkanı veriyor. Standartlara uygun entegrasyon sayesinde Gelir İdaresi Başkanlığı'nın sistemine entegre oluyor ve böylece e-faturaların alım ve iletim işlemleri otomatize ediliyor. Logo e-Fatura çözümleri aynı zamanda işletmelerde kullanılmakta olan diğer yazılımlar, sistemler ve işletmenin genel iş süreçlerine de kolayca entegre edilebiliyor.

Logo e-Fatura çözümlerinde sınırsız sayıda kullanıcıya yetkilendirme yapılabiliyor. Böylece, her kullanıcıya yetkisi dahilinde erişim imkanı veriliyor. Tüm satışlarında Logo eFatura çözümünü kullanan işletmeler, ödeme kaydedici cihaz (ÖKC) kullanma zorunluluğu olmadığı için maliyet avantajı elde ediyor. Kağıt fatura bastırmanıza gerek kalmaz. Logo e-fatura elektronik ortamda hazırlanır ve gönderilir. Faturaların müşteriye gönderimi için kargolamaya gerek kalmaz. e-faturayı anında müşterinize iletilir. e-Faturalar dijital ortamda arşivlenir ve arşivleme işleminden kurtulursunuz.

Logo e-Fatura ile Uyumluluk ve Verimliliği Kolaylaştırın

İşletmelerin ayakta kalabilmesi için dijital dönüşümün şart olduğu bir çağda Logo'nun e-Fatura modülü, finansal süreçlerini kolaylaştırmak ve e-Fatura düzenlemelerine uyum sağlamak isteyen kuruluşlar için değerli bir araç olarak ortaya çıkıyor. Logo e-Fatura, faturalama iş akışlarını otomatikleştirerek, veri doğruluğunu iyileştirerek ve maliyetleri azaltarak, işletmelerin en önemli şeye, yani sürekli rekabetin yoğun olduğu iş ortamında büyümeye ve başarıya odaklanmasını sağlar.

 

    • Adres: Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. Blackout İş Merkezi No:211 İç Kapı No: 64 Şişli / İstanbul
    • email: info@binary.com.tr

©2022 Binary Yazılım Danışmanlık. Tüm Hakları Saklıdır.